Social

Leyleklere Yeni Yuva

Hayat için enerji dağıtırken; fark yaratan kurumsal sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyoruz. 2014 yılında başladığımız “Leyleklere Yeni Yuva” projemizin çalışmalarına aralıksız devam ediyoruz.

Faaliyette bulunduğumuz bölgede yaşam kalitesinin geliştirilmesi ve sürdürülebilir olmasında sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Sürdürülebilir çevre anlayışımızla da doğayı ve doğal yaşamı korumaya devam ediyoruz. Büyük bir farkındalığın ilk adımı olarak tüm sektöre örnek olan “Leyleklere Yeni Yuva” kurumsal sosyal sorumluluk projemiz ile 2014 yılından bu yana 8 yılı aşkın süredir leyleklere ev sahipliği yapmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz.

Her yıl göç mevsimi öncesinde yerleştirdiğimiz özel yaşam platformlarının teknik bakımlarını yapıyoruz, leyleklerin yuvalarında temizlik ve kontrolleri yaparak yuvalara yakın elektrik dağıtım hatlarında yalıtım çalışmaları yapıyoruz. Göç yolları ve leylek yoğunluğunun olduğu bölgelerde yatırım projelerimizi hassasiyetle şekillendiriyoruz.Yuvasında bekleyen bir leylekŞirket çalışanlarımız ile beraber göç mevsimi öncesinde yuvaları kontrol ediyor; poşet, ip gibi doğal olmayan leyleklere ve yavrularına zarar verebilecek maddeleri temizliyoruz. Teknik ekiplerimizin özel yaşam platformları ve yalıtım/izolasyon çalışmalarının kontrollerini yapmasının ardından misafirlerimize güvenli ve sağlıklı bir yaşam alanı sunuyoruz.

Leyleklerin her yıl aynı noktada yuva yaptıklarının bilinciyle yatırım çalışmaları sonrasında boşta kalan ve sökülecek olan elektrik direklerinde özel yaşam platformları monte edilmişse mevcut durumu koruyor, sadece leylek yuvası fonksiyonu ile muhafaza ediyoruz.

Paydaşlarımızla beraber küresel iklim değişiklikleri nedeniyle leyleklerin de davranış ve alışkanlıklarında farklılar gözlemliyoruz. Göç yolları üzerindeki sınırlı su kaynakları leylekleri farklı rotalara yönlendiriyor. Bu sebeple hizmet bölgemizde yeni lokasyonlar tercih eden leylekler için yeniden aksiyon alarak elektrik direklerimize yeni yaşam platformları monte ediyoruz.

Yaşadığımız dünya kaynaklarının sınırlı olduğunu biliyor, daha temiz ve yaşanabilir bir dünya için üzerimize düşen görevleri yerine getirme heyecanı ve enerjisiyle çalışmalarımıza devam ediyoruz.
Yuvasında bir leylek

 

 

Whatsapp İletişim Hattı Tazminat Sorgulama Planlı Kesinti Yasal Bildirimler