Social

"Enerji Avcıları" Projesi

Bu güne kadar 30 bin çocuğumuza eğitim vererek 80 bin kişinin hayatına dokunduk.

Gdz Elektrik, enerjinin değerini bilen, verimliliği ve tasarrufu davranış biçimi olarak hayat felsefesi haline getiren nesiller yetiştirmeyi hedefleyen projeyle “Enerji Avcısı” yetiştirmeye sürdürülebilir bir şekilde devam etmektedir.

Gdz Elektrik’in 2016 yılında başladığı kurumsal sosyal sorumluluk projesiyle hizmet bölgesi olan İzmir ve Manisa’da hedef kitle olan 4-15 yaş grubu çocuklar, enerjinin önemi ve nasıl verimli kullanılacağı konusunda bilinçlendirilmektedirler. Enerjinin ve diğer kaynakların kullanımı konusunda bilinçlenen çocuklar, tüm kaynakların kullanımı konusunda hassasiyet kazanarak çevreye duyarlı bireyler haline gelmektedirler.

Enerji Avcıları projemiz; Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği'nin 2017 yılında düzenlediği Kurumsal Sosyal Sorumluluk Pazaryeri Sürdürülebilir Kalkınma Akademi Ödülleri'nde "İklim Eylemi" dalında ödül kazanması, 2020 yılında verilen Sürdürülebilir Kalkınma Ödülleri'nde Sorumlu Tüketim ve Üretim dalında Altın ödülü alması ve 2022 Communitas Awards'ta Kurumsal Sosyal Sorumlulukta Mükemmellik, Kurumsal Sosyal Sorumluluk/Diğer, Enerji kategorilerinde 3 ödül almaya hak kazandı. 20. Stevie®️ International Business Awards’ta, Enerji Avcıları projesi ile ''Yılın İletişim/Halkla İlişkiler Kampanyası-ESG (Çevresel, Sosyal, Yönetişim)'' kategorisinde Bronz Stevie®️ Ödülü kazandık.

Enerji Avcıları Projesi kapsamında çocuklara verilen eğitim

Projemiz 2022 yılında taşınabilir şekilde dizayn edilen oyun konsolları ile 9-15 yaş grubuna da hitap etmeye başladı. Çocukların enerjinin üretimden dağıtılmasına kadar olan evreyi deneyimleyerek öğrenmelerini sağlayan oyun konsolları ile düzenlediğimiz yarışmalar, projemize büyük bir heyecan kattı.

Enerji Avcıları Projesi kapsamında eğitim alan çocuklar

4-8 yaş ve 9-15 yaş grupları için iki farklı şekilde ilerleyen projemizi 2023 yılında bir üst seviyeye taşımak üzere İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir iş birliği protokolü imzaladık.Proje kapsamında ebeveynlerde de tasarruf ve verimlilik bilincini oluşturmak üzere çalışmalar gerçekleştireceğiz.Anasınıfı, ilkokul ziyaretleri ile başladığımız Enerji Avcıları projemize bu yıl ortaokul ve lise ziyaretlerini eklemenin yanı sıra LÖSEV, Down Sendromlular Derneği gibi birçok STK'yla da iş birliği içinde çalışır hale geldik.

Çocuklar ile Enerji Avcıları projesi

Enerjiyi ve diğer sınırlı kaynakları verimli kullanan ve tasarruf sağlayan, çevre bilincine sahip nesiller yetiştirilmesine katkı sunan projemizi her geçen yıl geliştirerek daha çok kişiye bu bilinci aşılamayı hedefliyoruz.

Enerji Avcıları Projesi kapsamında eğitim alan çocuklar

Whatsapp İletişim Hattı Tazminat Sorgulama Planlı Kesinti Yasal Bildirimler