Dağıtım Bağlantı Süreci Uygulamalarında Değişiklik

Dağıtım Bağlantı Süreci Uygulamalarında Değişiklik

31.01.2022

20.01.2020 tarihinden itibaren Şirketimiz dağıtım faaliyet ve sorumluluk alanında Dağıtım Bağlantı Süreci ( iç tesisat projeleri, bağlantı görüşleri, tercih formları, bağlantı hattı projeleri, dağıtım bağlantı anlaşmaları ) uygulamalarında değişikliğe gidilecektir.

Yeni süreçte iş akışı aşağıdaki gibi olacaktır.

1. 20.01.2020 tarihinden itibaren Dağıtım Bağlantı Süreci, Dağıtım Bağlantı Sistemi “ dbs.gdzelektrik.com.tr  “ üzerinden yürütülecektir.

2. Sisteme ana sayfamızda bulunan "Online Hizmetler" başlığından ya da dbs.gdzelektrik.com.tr linki üzerinden erişebilirsiniz.

3. 2019 yılında Müşteri Bilgi Sistemimize kayıtlı olan tüm tesisatçılara ve mühendislere şifreleri SMS ile gönderilmiş olup 2020 yılına ait güncelleme başvurularını sistem üzerinden kendileri yapabileceklerdir.

4. Şifresi eline ulaşmayan ya da 2020 yılında ilk defa sistemimize kayıt olmak isteyen tesisatçı ve mühendisler işletmelerimize tesisatçı kaydı için belgeleriyle birlikte dilekçe verecektir. Kayıt işlemleri yapıldıktan sonra kendilerine SMS ile şifre gönderilecektir. Dilekçelerinde kimlik fotokopileri, 2020 yılına ait teknik belgeleri, cep telefonu numaraları ve e-posta adresleri bulunmalıdır.

5. 19.01.2020 tarihine kadar bağlantı görüşüne başvuruda bulunmuş kişilerin bağlantı görüşünden sonraki süreçler (tercih formu, bağlantı hattı projesi ve dağıtım bağlantı anlaşması ) mevcut düzende devam edecektir.

6. 20.01.2020 tarihinden itibaren işletmelerimizden iç tesisat projesi ve bağlantı görüşü için dilekçe alınmayacak olup tüm başvurular Dağıtım Bağlantı Sistemi yazılımı üzerinden yürütülecektir.

7. Dağıtım Bağlantı Sürecindeki ( iç tesisat projeleri, bağlantı görüşleri, tercih formları, bağlantı hattı projeleri, dağıtım bağlantı anlaşmaları) tüm uygulamalar yetkili elektrik tesisatçıları ve proje müellifleri tarafından yürütülecektir.

8. İş Akışına ait süreç dokümanlarını , sürece ait duyuruları ve kullanım kılavuzu videolarını Dağıtım Bağlantı Sistemine şifrenizle girdikten sonra ana sayfadan görüntüleyebilirsiniz.

Whatsapp İletişim Hattı Tazminat Sorgulama Planlı Kesinti Yasal Bildirimler