Enerji kahramanlarının karlı dağlarda zorlu mücadelesi

Enerji kahramanlarının karlı dağlarda zorlu mücadelesi

02.02.2020

Enerji kahramanlarının karlı dağlarda zorlu mücadelesi

Binlerce metre yüksekte buz tutan direğin üzerinde zorlu mücadele

Manisa’nın yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışının ve buzlanmanın artışıyla harekete geçen saha ekipleri, elektrik kesintilerini en aza indirebilmek için mücadele veriyor. Binlerce metre yükseklikteki dağlarda elektrik direklerine tırmanan GDZ Elektrik saha ekipleri direkleri kaplayan buzları kırmak için yoğun çaba harcıyor.

Manisa’nın yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı ve buzlanma bazı bölgelerde hayatı olumsuz etkiledi. Dondurucu soğukla birlikte tipi şeklinde yağan kar enerji dağıtım hatlarının bağlı olduğu direklerin buz tutmasına neden oldu. Bu durum üzerine harekete geçen GDZ Elektrik saha ekipleri dondurucu soğukta karlı tepelere çıkarak olası elektrik kesintilerini en aza indirmek için çalışmalarına başladı.

Buzla kaplı direklerin üzerinde yaptıkları incelemelerin ardından tüm güvenlik önlemlerini alarak direğe çıkan ekipler, hem rüzgâr ve karla mücadele ederken hem de direklere yapışan buzları kırıyor. Buz yükünden arındırılan direklerdeki hasar gören elektrik kabloları da ekipler tarafından değiştirilerek enerji hattındaki kesintilerin önüne geçiliyor.

Enerji kahramanları hemen hemen her gün farklı noktada ağır kış şartlarına karşı kesintisiz elektrik için çalışmalarını sürdürüyor.

Whatsapp İletişim Hattı Tazminat Sorgulama Planlı Kesinti Yasal Bildirimler