Teknolojik Yatırımlar

geri


TEKNOLOJİK YATIRIMLAR

ISO 9001-2008 KYS politikamız  ve ikincil mevzuatlar kapsamında  müşterilerimize kaliteli ve kesintisiz elektrik enerjisi sağlamak amacıyla, şirketimizin altyapısını sürekli geliştirip, yasal şartlar ve kalite yönetim sisteminin şartlarına uyarak, teknolojik gelişmelerin ışığı altında, müşteri memnuniyetini arttırmak temel hedefimizdir.

Teknolojik yatırımlarımız kapsamında,

İzmir ve Manisa ilimize enerji sağlayan önemli dağıtım merkezlerimizi uzaktan izleme sistemi ile ölçülebilir, izlenebilir hale getirerek; kesinti bilgilerinin daha kısa sürede tespit edilmesi, enerji kalitesinin izlenmesi sağlanmış ve enerji kalitesinin artırılarak kesinti sürelerinin azaltılmasını hedeflemiş bulunmaktayız.

İzmir ve Manisa ilimizdeki müşterilerimizin arıza ihbarlarının ve diğer sorunlarının/taleplerinin daha hızlı çözümlenmesi için Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Çalışmalarını sürdüğümüz uzaktan sayaç  okuma sistemlerimiz (OSOS) ile müşteri bazında enerjinin izlenmesi ve ölçülmesi sağlanarak, müşteri bazında kesintilerin anlık olarak izlenebilmesi mümkün hale getirilmiş ve kesinti sürelerinin azaltılması hedeflenmiştir.

SCADA/DMS/OMS (SCADA/Şebeke Yönetim Sistemi/Kesinti Yönetim Sistemi) projesinde başlanmış olup ilk etapta 40 adet yük dağıtım merkezi (İM&DM) uzaktan izlenebilir ve kontrol edilebilir hale getirilmesi hedeflenmektedir.

Ayrıca Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) çalışmalarımız devam etmekte olup, çalışmalar neticesinde planlı kesintilerin önceden müşterilerimize SMS ve eposta ile bildirimi yapılarak hizmet kalitesinin artırılması hedeflenmektedir.